עודד רביבי

מרצה - אקטואליה

אודות המרצה

עודד רביבי, נבחר לקדנציה שלישית כראש המועצה באוקטובר 2018 וממלא את תפקיד ראש דסק חו"ל של מועצת יש"ע משנת 2016.

 

עודד הוא מדינאי, נואם, עורך דין, ראש העיר ודובר בולט של היישובים הישראלים ביהודה ושומרון. עמדתו לגבי ההתנחלויות בישראל ברורה: הם כאן כדי להישאר, וכל הסכם שלום עתידי יצטרך לקחת את המציאות הזאת בחשבון. הוא גם תומך נלהב של דו-קיום ומטפח קשרים ידידותיים עם הכפרים הפלסטיניים השכנים של אפרת. מאמר ב"וושינגטון פוסט" תיאר מפגש בסוכה של עודד בחג הסוכות אליו הוזמנו שכניו הפלסטינים כ"ראשון" עם "רגעים יוצאי דופן".
כראש העיר אפרת, האוכלוסייה תגדל בשנים הקרובות בשישים אחוזים, מ -10,000 תושבים ל- 16 אלף, עם היעד בשנים הקרובות לאוכלוסיה של 30 אלף, מה שהופך אותו לאחד המנהיגים היעילים ביותר בתולדות מועצת יש"ע.

מועצת יש"ע היא הארגון היציג הרשמי של 450,000 הישראלים המתגוררים ביהודה ושומרון. ארה"ב תיארה לאחרונה את מועצת יש"ע כ"אחת מקבוצות השדולה החזקות והיעילות ביותר בישראל".
ביולי 2016 התמנה רביבי לתפקיד השליח הבינלאומי במחלקת החוץ של מועצת יש"ע, ונחשב לנציג הפוליטי הרשמי של תנועת ההתנחלויות הישראלית לקהילה הבינלאומית. תפקידו כולל נסיעות למוקדי השלטון המרכזיים בעולם וכן פגישות קבועות עם דיפלומטים זרים ועם עיתונאים בישראל ובחו"ל כדי להסביר את העובדות בשטח. כמו כן, הוא נפגש עם מאות קבוצות מחו"ל המחפשות תמונה יותר מאוזנת של המצב ביהודה ושומרון.

כמבקר חריף של חומת ההפרדה של ישראל, רביבי סייע לשנות את תוואי הגדר, וניהל את המאבק להסרתו המוחלטת, מתוך אמונה שישראל צריכה לבנות גשרים עם שכנותיה ולא גדרות. מאז הקמתה ב- 1983, טיפחה הנהגת אפרת קשרי ידידות קרובים עם שכניהם הערבים. רביבי ממשיך לבנות על הקשרים הללו בניסיון לטפח דו-קיום משמעותי, דבר שהוא מאמין בו באופן מקומי וארצי.
בעקבות הצלחתו באפרת נבחר עודד כמנטור לראשי רשויות חדשים, בתוכנית מיוחדת שיזם משרד הפנים בשיתוף עם המרכז לשלטון מקומי ובית הספר למדיניות ציבורית באוניברסיטה העברית.
לפני שהפך לעורך דין שימש רביבי 4 וחצי שנים בחיל השריון של צה"ל כגייס ולאחר מכן 25 שנים נוספות כקצין מילואים בדרגת סגן אלוף (מיל') שפקד על אלפי חיילים במשימות מרובות מעבר לקווי האויב. בהנהגתו ובפיקודו קיבל גדוד הטנקים שלו את פרס הנשיא למצוינות.


רביבי קיבל תואר ראשון במשפטים בבית הספר למשפטים של מזרח לונדון ותואר שני במדעי החברה ומדיניות ציבורית מהאוניברסיטה העברית בירושלים. הוא בוגר תכנית גוונים בסן פרנסיסקו, המעודד את קידום הפלורליזם הדתי בישראל. הוא סיים תוכנית לימודים אקדמיים בבית הספר למינהל עסקים בהרווארד עם התמחות במנהיגות וניהול כחבר מעוז.
עודד רביבי הוא חבר דירקטוריון - רשות העתיקות וראש הדירקטוריון - החברה לפיתוח משאבי אנוש בחברה הכלכלית, המרכז לשלטון מקומי.
הוא נולד ברמת גן ב- 1969 ועבר לאפרת ב- 1994, שם הוא מתגורר עם אשתו ליזה וששה ילדים.

Email

טל': 052-8443663

צור קשר

© 2015-2019 All rights reserved.

created by Ayala - Image Design 

for מאגר מרצים.

Designed with Wix.com

 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now