Group Portrait of Friends

מאמרים

העיתון האלקטרוני "עיצוב תדמית"

סודות הפנים

מאת: גלעד ברלין

סודות תווי הפנים:
כל אדם בעת שנולד, נולדים עמו גם נתוניו הטבעיים. נתונים המשפיעים על התפתחותו העתידית, השכלית, הנפשית וההתנהגותית. נתונים אלה הם המבדילים בין אדם לאדם והופכים אותו לשונה ומיוחד.
תורות רבות נכתבו ופותחו על מנת לאפשר לזהות את אותם הנתונים והתכונות: אסטרולוגיה, גרפולוגיה, קריאה בכף היד ועוד. כל התורות הללו ואחרות נועדו לנתח את אופיו ואישיותו של האדם, וללמד על בעיותיו ועתידו.
לצד תורות אלו התפתחה תורה המאפשרת הצצה לנבכי נפשו של האדם, תורה פשוטה ומדוייקת שבכוחה לתת תמונה על אופיו ומצבו של האדם, מאפשרת לרדת לעומקה של בעיה ולזהות אותה באופן ודאי ומוחלט. תורה זו הינה תורת תווי הפנים.
בכוחם של קוראי הפנים לנתח באופן מדויק את אופיו של האדם העומד מולם, וזאת אפילו לאחר הצצה קלה בפניו או בתמונתו. סודה של תורת תווי הפנים טמון בכך שלכל אדם סימנים שונים ומיוחדים לו, הנטבעים בו מבטן ומלידה.
הרי כולנו נולדים עם עיניים, אף ופה, אשר בהם סימנים וצורות המלמדים על אופיו של האדם, ואינם נראים לעינו של האדם הרגיל. עובדה זו מסבירה את הבדלי האופי והאישיות המתפתחים בנפרד בתאומים זהים, אשר למרות מראם הזהה, יש בפניהם סימנים קלים המלמדים על אופי שונה במקצת, וממחישה כי מראה האדם ואופיו קשורים זה בזה.

ניתוח אופי אישי:
בניגוד לטיפולים קונבנציונליים המצריכים שעות שיחה וטיפול רבות, המובילות לעיתים למסקנה לא נכונה המתבססת אך ורק על חוות דעתו של הפסיכולוג, מאפשרת תורת תווי הפנים ניתוח אופי ברור ומדוייק של המטופל, על ידי קריאה של תווי פניו בלבד.
אישיותו של האדם נטבעת בפניו ומאפשרת למטפל לקוראה כספר פתוח. עבור רבים מאיתנו תווי פניו של האדם משמשים אך ורק לזיהוי בין אדם אחד לרעהו, אולם לכל תו בפנים תפקיד המספר רבות על בעליו.

משמעות לכל תו:
המצח מלמד על בטחון עצמי, יכולת שכלית ונטיות לדאגה. האף מלמד על החוש העסקי, השפתיים מלמדות על נטיות חברתיות, נדיבות או קמצנות, הסנטר על קשיחות או רכרוכיות, והעיניים מלמדות על יציבות, חוש ביקורת, יכולת חשיבה אנאליטית, נטיות אומנותיות ומצב נפשי (כגון דיכאון).
בנוסף לכל אלה מלאים בני האדם בקמטי אופי בעלי משמעויות שונות ומגוונות. סימנים אלו הם רק קצה קצהו של מה שניתן ללמוד על אופיו ומצבו של האדם על ידי קריאת תווי פניו, כך שהיכולת של מבט מעמיק יכולה להוות כלי שימושי בחיי היום יום. על ידי דרך חישוב פשוטה של חיבור וחיסור, תכונות האופי של האדם מתחברות לתמונה ברורה ומדוייקת של האנשים אותם אנו פוגשים מדי יום, ומאפשרת היכרות עמוקה עם האדם העומד מולנו, ברחוב, בעבודה ובחברה.

מבט אל הפנים:
בנוסף, הכרת תורת תווי הפנים יכולה לסייע לנו להיכרות טובה יותר עם עצמנו, ללמוד על תכונותינו ולהבין אם אנו מנצלים נכון את יכולתנו. כך למשל יכולים בני אדם אשר נולדו עם נתונים טבעיים המאפשרים התפתחות בטחון אישי או חוש עסקי, אולם אלה דוכאו מסיבות שונות (חינוך לקוי או סביבה שלילית), לגלות מחדש תכונות אלו ולנצלם נכונה.
ניסיוני לימד אותי כי רבים הם האנשים שהתנהגותם היומיומית רחוקה מאופיים ומנתוניהם האמיתיים. אנשים אלה חיים בקונפליקט מתמשך עם עצמם בלי שיהיו מודעים לכך. מצב היוצר בעיות וקשיים בחיי היומיום. בעיות שכאלה אין ניתוח פסיכולוגי רגיל יכול לזהות וקל וחומר שאינו יכול לפותרן. קריאת תווי הפנים היא המבחן האמיתי. רק כך ניתן לעזור לבני אדם לגלות אם התנהגותם המוחצנת תואמת את אישיותם הפנימית. אם חוסר בטחונו של האדם או ביישנותו נובעים מגורמים חיצוניים או אישיים, ובמידה והסביבה היא הגורם לקשיים ולא אופיו של האדם, ניתן להדריכו וללמדו, צעד אחר צעד, כיצד לאזן את הדברים על מנת שיוכל לחיות חיים מלאים ואמיתיים.

בין התכונות הניתנות לחיזוק או לשינוי:
חוסר ביטחון עצמי, חיזוק החוש העסקי, נטרול ביישנות, פחדים למיניהם, התפתחות אישית, מיצוי אישי, ראיה לטווח רחוק, בניית יוזמה עצמית, בעיות חברתיות, בעיות זוגיות, התאמת זוגיות, הגברת מוטיבציה, בעיות גמגום, נטרול כעסים ומתחים, בנית חשיבה חיובית, יציאה מדיכאון ועוד.

שפת גוף:
שפת הגוף הינה כלי נוסף המאפשר קבלת תמונה מלאה ומושלמת על האדם העומד מולנו. הדרך בה הוא מתלבש, הולך, יושב או עומד יכולה ללמד אותנו רבות על הרגשתו ותחושותיו כרגע.
צורת התסרוקת מעידה על מצב רוחו ותנועותיו על הרגשתו. שפת הגוף מחצינה את המתרחש בתת הכרתו של האדם. יש הרואים בלבושו ובתסרוקתו של האדם דברים של מה בכך, אך בכל אחד מאלה מסתתרת משמעות עמוקה.
 

 1. עליזות - קריירה. טיפוס שיטתי. דאגה לפרטים קטנים או גדולים.

 2. עדינות, רגישות.

 3. תפיסת עולם ביתית/אוניברסלית, בטחון עצמי.

 4. דרמטיות, אסטתיות, חברותיות.

 5. סף סבלנות, סף קפדנות גבוה או נמוך.

 6. יכולת חשיבה אנאליטית, סלקטיביות/ידידותיות, ביקורתיות, חוש הומור.

 7. עצב ומלנכוליה, רגשנות, קסם אישי.

 8. כישרון רטורי.

 9. כישרון מסחרי, רגישות לזולת.

 10. נדיבות, תמציתיות, אופטימיות, פסימיות, כושר ביטוי.

 11. רכות או קשיחות.

סודות הפנים

גלעד ברלין, אבחון ויעוץ אישי ע"פ תווי הפנים ושפת הגוף, קורסים והרצאות.