Clothing Rack

מאמרים

העיתון האלקטרוני "עיצוב תדמית"

בגדים בגדים שבארון - הלאה לחורף, לחיוורון!

מאת: שלומית תמיר בן ארי

האביב והקיץ מתקרבים, הפריחה מתעוררת ומתרוממת, ועימה עולים גם בגדי החורף שלנו למדף גבוה יותר בארון. סביב יתלבלבו בצהוב, כתום, ירוק, טורקיז, אדום, סגול וורוד, צבעים מלאי מרץ ומצב רוח.
ומה משובב נפש יותר מללכת עם אותה פריחה על הבגד?
וכדי לא להיסחף לגמרי עם כל זרם, הנה צרור עצות של "עשי/אל תעשי".

איפה הפרחים כולם
אם את שייכת לנשים הנפלאות הגדולות או המלאות - אל תלכי עם פרחים קטנים מדי.
זה ייראה כאילו שבכביסה הם התכווצו לך...
אל תלכי עם פרחים בצבעים חלשים מדי - הם ייראו כאילו התייבשו לך...
דוגמאות מאויירות, תמיד נראות קלילות יותר ואווריריות. כתמי צבע מלאים ישוו לך מראה כבד, ולכן כדאי שיופיעו במשטחים קטנים.

אם את מאותן נשים קטנות ועדינות - כדאי לשמור את אותם זרי הפרחים דווקא לחלק העליון של הלבוש (הז'קט, הווסט, החולצה). אם הפריחה תופיע בחצאית - תיראי כערוגת-פרחים בגובה דשא...

כל הצבעים כולם
אז מי שעברה יעוץ צבע, יודעת בוודאי מה מתאים לה ומה פחות. נכון, אנחנו מתפתות ללכת גם עם צבעי הירוק הזרחני (נשות "סתו"), וגם עם צבע הוורוד בזוקה (נשות "חורף"). הצבעים כולם משגעים ומעלים חיוך, והשאלה היא האם לחטוא לאמת ולייעוץ שקבלנו... אז מה לעשות כשהנשמה משתוקקת דווקא לצבע הזה? - לקנות פריט אחד בזול, ללכת עם הצבע "האסור", ולא לעשות את זה שוב... (ושלא תגידו ששמעתם את זה ממני... אני אכחיש בכל התוקף המקצועי שלי).

ומעבר לכך, כדאי ללבוש את אותם צבעים קלים ומלאי מרץ כי הם גם משדרים אנרגיות וכוח, וכך אנחנו רוצות את התדמית שלנו. אין זה אומר שנופיע לעבודה עם מכנסיים בוורוד, או בירוק דשא...
שם נמשיך ונקפיד על הופעה מקצועית ורצינית, אך נשלב את המשטחים הצבעוניים העליזים - בקטן, מתחת ל..., או באביזרים.

מרחב המחיה של הגיזרה
חום הקיץ מזמין אותנו ללבוש בגדים רחבים, מתנפנפים, מאווררים. זהו בוודאי כיף אחרי הז'קטים הכבדים ומעילי החורף. כל שצריך הוא להיזהר שלא להיראות כמו "קולב" של בגד, שמצא אשה ללבוש אותו... מצד שני, יש לשים לב לא ללכת עם בגדים צמודים מדי לגוף, כי אז ידגיש הבד את אותן "נקניקיות" שיש לנו במקומות אותם בדרך כלל אנחנו לא רואות במראה. ואם הבד לא ינשום טוב - אנחנו נזיע עוד יותר והסימנים יצעקו לכל עבר...
כדאי גם להקפיד שגיזרת השרוולים תהיה גזורה עמוק ורחוק מבית השחי - דבר שיגדיל את סיכויינו להימנע מסימן זיעה עגלגל ונדיב...
וזה הזמן להזכיר לכולנו, שבמגרש העסקי כדאי להימנע מלבישת גופיות או חולצות ללא שרוולים. כשהצורך הוא לשדר מכובדות ואיפוק, כדאי ללכת עם שרוולון קצרצר. אחרי הכל, בית השחי החלק / או לא, הוא עניננו הפרטי. וכך גם הדבר המידלדל הזה שלפעמים תלוי לנו מהזרוע... (אצלי, בכל אופן...)

בית הבד
אם את נמוכת קומה ( 1.67 מ'. כן...כן...), או בחורה מלאה, ותלבשי בגד שופע או עשוי מבד עבה וגס - את עלולה להיראות כמי שהבגדים סוחבים אותה, ומהר מאד תלכי שם לאיבוד... לכן יש להקפיד על בדים רכים ודקים שלא ינפחו, אלא יגלשו ישר על הגוף.

אם את שייכת לאותן גדולות גובה ורוחב (זוכרות את הדוגמנית המדהימה מרגו האמינגווי? תמי בן-עמי ז"ל?) - כי אז, את יכולה להרשות לעצמך בדים עשירי טקסטורה, עבים, ותחגגי עם כל ההמצאות הטכנולוגיות של בדים מוזרים מחוספסים ועתירי משחקי עומק - שהמעצבים היפנים מומחים בהם.

חסקה... חסקה... עם סיפון ומעקה...
שלמה ארצי נראה מדהים במדי חיל הים (האמת? ניראה מדהים בכל בגד...)
אבל עלינו - כבר צריך לשים לב: צווארוני מלחים לא באופנה אז לא נתייחס אליהם, אבל מפתח צוואר סירה - ידגיש כתפיים, ידגיש גודל חזה, ירחיב את בית החזה. ולאחר תיאור זה - אתן כבר יודעות מה לעשות, כל אחת לפי הגיזרה שלה.
כך בדיוק יעבדו עבורנו גם פסים לרוחב: הם מגדילים את בית החזה, מרחיבים אגן, מדגישים רוחב הטוסיק, מקצרים גובה - מי צריך את זה בכלל ? רק הגבוהות והרזות...
ואם בחולצה בחוץ עסקינן - הרי שקו החולצה הגזורה למטה, צריך שיהיה מעוגל כדי שייצור תחושה של אגן ירכיים צר יותר, טוסיק קטן יותר, ורגלים ארוכות יותר.

והרגליים - אנא אני בא
איזה אורכים הולכים? האמת היא שמתצוגות האופנה אי אפשר ללמוד הרבה, כי בשנים האחרונות הכל הולך. אז למי מתאים מה?
ובכן: לבחורה ש"קומתה צנועה", הצריכה את מלוא אורך הרגליים, עדיף ללכת עם מיני (כל אורך מעל לברך נקרא "מיני"), או עם מקסי. לא, לא כדאי באמצע היום... אורכים שונים של מידי ישאירו אותה עם הרבה חצאית ומעט רגליים.
זה נכון גם לגבי אורכי המכנסיים: או מעל לברך (לא לעבודה כמובן) או מכנסיים באורך מלא - עד 2 ס"מ מהרצפה - כולל נעליים. כדאי להתאפק מללבוש מכנסיים שמככבים אצלנו בשנתיים האחרונות - מכנסיים באורך מידי, שעליהן נראים כאילו התכווצו בכביסה... כן, אני יודעת שזה באופנה, ואפילו לא מתווכחת. רק משקפת איך זה נראה...

הנעלים של ברוך
הנעליים, יש ביכולתן להקפיץ כל הופעה בעזרת צבע מעניין וגיזרה חדשנית.
ישראל, הנחשבת כמובילה בעיצוב נעליים, תיקים, תכשיטים, מציעה מגוון מדהים של נעלים מסוגים שונים לכל אופי, סגנון, ארוע, וכדאי להשקיע שם.
לבעלות כף רגל ארוכה - כדאי להימנע דווקא מהנעלים האופנתיות עם השפיץ הארוך. גם בעלות כף רגל רחבה בטח כבר למדו שקשה ללכת, לאורך זמן, עם נעליים שכאלה. (אני יודעת שבעלי החנויות לא יאהבו אותי על זה, אבל הם יכולים להצטרף לבעלי החנויות שמוכרים מכנסיים בגובה 5 ס"מ מעל ל"חיוכי" המפשעה... שהוציאו נגדי צו איסור כניסה...)
ואם אנחנו לא ממש מעיזות בבגד יוצא דופן, כי זה גדול, ובולט בחזית, כדאי דווקא להעיז בנעלים. זה רחוק מן העין - לפחות בהתרשמות ראשונית, ומוסיף נקודות זכות במבט שני.

 
אז הנה גם אנחנו הצטרפנו לעם ישראל המטייל מהגולן עד לאילת, ויצאנו לטיול משלנו מלמעלה עד למטה, בעיקולים אלו ואחרים של הגוף, בנוף הצבעוני. ואנחנו מבטיחות לא להיות מוטרדות מהקילו / שניים שהוספנו בחורף. אף אחד לא מודד לנו את ההיקפים. אנשים מתרשמים מהחיוניות ומהאנרגיה שאנחנו מקרינות, בעזרת התלבשות נכונה ומתאימה לגוף ולקיץ.

בברכת "היי נכונה".

כוכב
כוכב
כוכב

שלומית תמיר בן ארי, מיתוג תדמית אישית.