top of page
Woman sunbathing on lounge chair at luxu

מאמרים

העיתון האלקטרוני "עיצוב תדמית"

נקניקיות על החוף

מאת: שלומית תמיר בן ארי

אם הגוף שלך מושלם - יתאים לך כל בגד-ים. ואם לא ?...

זוכרות את הבדיחה על "... איך נכנסים 4 פילים לתוך חיפושית מודל 65? - שניים מקדימה ושניים מאחורה...) - עוד נחזור אל הבדיחה הזו.
מה אומר לכן חברות יקרות, הדבר שהכי מבאס אותי, זה לעבור במחלקת בגדי- הים, לראות מה חדש, ולגלות שגם השנה אני לא נכנסת לרוב המודלים! לא שאני שמנה כל כך... מה שהורג אותי זו הגיזרה. לא שלי, של בגדי- הים...
תסבירו לי איך מכניסים את שני חלקי הטוסיק לאחורי פיסת-בד-אלסטי, בגודל של 20 ס"מ מרובע, בעוד ה"שניים" מקדימה לא נמעכים?... הרי זו בדיחה! ואני משוטטת בין בגדי הים של המעצבים השונים, מיטב האופנאים, וחושבת לעצמי: נו, אז איך עושים את זה?

הנה כמה טיפים:

אם החזה שלך קטן, צנוע, נחבא אל הכלים... - כדאי לחפש בגד-ים עם כיווצים, או עם וולאן קטן מעל החזה. זה ישאיר מקום לדמיון...

לבעלת החזה הגדול, הבנוי לתלפיות... - גיזרת סטרפלס תרחיב ותשטח! כדאי להקפיד על כתפיות מעוצבות רחבות (לא כתפיות איטריות), ועל מפתח חזה עמוק.

למלאות הגוף או לרפות השרירים - כדאי להקפיד שגב בגד-הים יהיה גבוה, או עם מפתח-גב צר. את הגודל הרי רואים ממילא, אז לפחות שלא יראו את הנקניקיות לרוחב הצלעות והמותניים.

אגן הירכיים הרחב שלנו, כמו כל נשות אגן - הים - התיכון, אכן משתלב במרחב הגאוגרפי - אין מה להילחם, אנחנו בחברה טובה. ויחד עם זאת, עדיף מפתח ירכיים גבוה (טנגה - ובתנאי שהטוסיק נשאר ארוז כולו בתוך בגד-הים), ואם אתן לא מרגישות נוח בזה, כמוני, אפשר למצוא בגדי-ים עם חיתוך ירכיים בשני צבעים, שיוצר אשליית גובה. אפשר גם חצאית מבד שקוף התפורה מעל. השקיפות מאפשרת מראה קליל ויחד עם זאת מסתיר נקניקיות מיותרות. היא טובה גם להסתרת בטן.

לבטן בולטת - בגד ים עם חזיה - כן, כן, לא קפצתן שורה. וגם, חיתוך באלכסון מלמעלה למטה, סידרת כיווצים היוצאים מצידו האחד של בגד-הים והולכים לאורכו, חצאית קטנה הנופלת משיפולי הבטן, חגורת בטן מחזקת התפורה כיחידה אחת עם בגד-הים.

לחסרת המתניים - עדיף בגד-ים עם דוגמא משני צידי המתניים ובאלכסון, וכך תיווצר אשליה של גיטרה הצמודה לנו לגופנו.

ועוד כמה נקודות להאיר עינינו, כשהיאוש אוחז בכל תוקף:

כדאי לקנות בגד ים עם חזיה: זה עוזר לגוף להראות יציב יותר, זה ממלא את אלה שגודלם כאותיות אריאל מספר 8, זה מייצב במקום, ומייצר שדיים גדולים ולא נותן להם להתפרש לרוחב או לקבל צורת "פיתה בהמתנה". ככל שהחזה נראה גדול/בולט יותר - הבטן נראית מוכנסת יותר. חשוב, לא?

ולשאלת הצבע: אני שמה נפשי בכפי, אבל מה לא אסכן למענכן. כשאני הולכת לכתוב את האמת הזו: הזהרי מצבע שחור !!! זוהי המלכודת העתיקה מכולן. האמת - נראית כך:
שחור הוא צבע מרזה בסביבה בנויה. על שפת הים - הוא משמין. נכון, גדלנו על אמת אחרת, אבל אם תחשבי לרגע - תגלי היגיון חדש ובריא: בחוף הים - השמיים בהירים, המים בהירים, החול בהיר, והדבר היחידי שבולט במלואו (זה לא מה שאת חושבת...) הוא הצבע השחור. אז אם יש לך גוף מעוצב ומחוטב - לכי על שחור, והוציאי לכולן את העיניים. אך אם גופך נופל ליד הקריטריונים הללו - עזבי. לכי על צבעי ביניים: ירוקים, כחולים, חומים, לא בהירים ולא כהים.

חלק או מודפס: כדאי להיזהר מצבע אחיד. בחנות, בזמן המדידה, הגוף מתוח בפוזה "למסדר המפקד". האמת היא, שעל שפת הים, כשאנו הולכות, יושבות, מתכופפות, הגוף נחתך מתחת לחזה, מעל הבטן, במתניים, בגב התחתון, (כן, כן, כל החלקים הללו גם הם שלך) ופתאום אנו מוקפות ב"נקניקיות" שבדרך כלל - אחרים רואים אצלנו. לכן כדאי לתת את תשומת הלב הראויה לבדים מודפסים.

נו, ואחרי כל זה נראה אתכן מוצאות בגד-ים אידאלי. אני מקווה שלא הוצאתי את הרוח מהמפרשים... שוטי, שוטי ספינתי...
ואגלה לכן את הסוד הפרטי שלי: אני, שנואשתי מירכי-הג'ל-הצלוליט שלי, ומהבטן הבלתי ממושמעת שלי, החלטתי להשקיע השנה, בבדים ובמטפחות ענק (פאראו) שקושרים סביב האגן מעל לבגד-הים, כשיוצאים מהמים. תודו שזה כל כך אסתטי ויפה, כל כך פשוט ומעניין.

נסו ותהנו. והעיקר - הבריאות, ולא לשכוח מסנן קרניים וכובע רחב שוליים.

שלומית תמיר בן ארי, מיתוג תדמית אישית.
 

bottom of page