top of page
Shopping Spree

מאמרים

העיתון האלקטרוני "עיצוב תדמית"

יעוץ תדמית - מה זה בעצם ולמה?

מאת: שלי שאלתיאל פייגין

כל פעם שאני מגיעה למלא טופס כלשהו ואני נשאלת למקצועי וכותבת - "יעוץ תדמית", אני רואה גבה מתרוממת. הרוב נשארים עם הגבה למעלה, וחלק תופסים אומץ ושואלים - סליחה? מה זה היצור הזה?
ואני מוצאת את עצמי עומדת ומסבירה שוב ושוב מה אני עושה ולכן, החלטתי להסביר מה זה יעוץ תדמית וגם לספר איך הגעתי לעולם הזה.

לפני כמה שנים נתקלתי במודעה בעיתון ששאלה "את אוהבת אופנה? יודעת לקנות בגדים? החברות שלך רבות על מי תיקח אותך לקנות איתה בגדים? אם התשובה על השאלות הללו היא כן, כנראה שמקומך איתנו". בהמשך שם בית הספר שלימד יעוץ תדמית.
בדיוק אז עמדתי בפני צומת דרכים וחיפשתי עניין בחיי, וכמו חלק גדול מהנשים, את עצמי. גזרתי את המודעה והתחלתי לחשוב:
כן, אני אוהבת אופנה, בגדים, אביזרים וכל מה שקשור לזה, מאז שאני זוכרת את עצמי.
לקנות בגדים? אני יודעת ואוהבת וזה כייף לא רגיל עבורי. וגם כשאני מתעייפת, זו עייפות טובה, נעימה.
ומה בקשר לחברות שלי, הן תמיד אוהבות לסחוב אותי לקניות. "את תמיד מוצאת בערמה את הדברים היותר מוצלחים. יודעת איך זה נראה עלי. והכי חשוב אם לא יפה, בחיים לא תגידי שיפה", הן אומרות לי.
אז אמרתי לעצמי, טוב בואי נראה, לא יועיל בוודאי לא יזיק. ואחרי זה, איך אומרים אצלנו "השאר - היסטוריה".

אני אוהבת את המקצוע שלי, אני אוהבת לפגוש נשים* ולתת להן כלים נוספים לאלו שיש להן, בכל הקשור למראה וביגוד.

אני מלמדת נשים איזה צבע מתאים למי, אני בוחנת יחד איתן את מבנה הגוף שלהן ומראה להן שיש דרך ללבוש דברים מסויימים שיגרמו להן להראות הרבה יותר מרשימות ממה שהיו עד עכשיו.
משמח אותי לראות את החיוך על פניהן כשהבינו שאם המכנס יהיה ארוך יותר והנעל בעלת עקב גבוה או נמוך יותר, הגזרה שלהן תקבל צללית יפה יותר.
מסתבר שנשים יכולות על-ידי בחירה נכונה של גזרה וצבע להראות פרופורציונאליות והרבה יותר רזות ממה שנראו עם תלבושת שונה.
אני שמחה לראות איך הגו של הנשים מזדקף, כשהן מתחילות לקבל מחמאות על איך שהן מתלבשות לאחרונה.
השינוי החיצוני מביא לא פעם גם לשינוי פנימי. זה נחמד להיווכח ששיחה נעימה ובילוי זמן בצוותא מאפשר את השינוי הזה, תוך שמירה על הייחודיות של כל אישה ואישה.

חלק מהנשים מבקשות ממני ללכת איתן לקניות וזה הפך לחלק מהשירות שאותו אני נותנת.
רוב הנשים יודעות להציץ במראה ולזהות מה טוב ומה לא מתאים להן. למרות זאת, רובנו זקוקות לאישור עין נוספת שתציץ ותראה. אנחנו לוקחות חברה לקניות ולעיתים את הבעל כדי לשמוע חוות דעת נוספת. כלים מקצועיים וידע יעזרו לנו לעבור את התהליך הרבה יותר קל.

זהו בעצם מהות יעוץ התדמית האישי, לתת כלים לאישה להתאים לעצמה את הבגד והמראה הנכון והייחודי עבורה.

ולסיום מספר טיפים הישר מיועצת התדמית:
החנויות מלאות בשלל צבעים שלא כולם מתאימים לגוון העור שלנו. רובנו נולדנו עם עור בעל גוון צהבהב, כולל בעלות העור הכהה שביננו, ולכן צבעים שבנויים על צהוב ממש לא מחמיאים לנו. כדאי שנימנע מללבוש את גווני הבז', החום, הכתום ודומיהם.
לעומת זאת, אם נולדנו עם גוון עור ורדרד יתאימו לנו דווקא בגדים שבהם נטוע הצהוב.

ועוד טיפ חשוב: העין שלנו קולטת פרופורציות נכונות בלי קשר לכך אם האדם שמולנו מלא או רזה.
כשהגוף מחולק לפרופורציות הנכונות, התמונה הנקלטת היא של משהו נכון. לכן, בניגוד למה שנהוג, דווקא שימת דגש על מותן וחלוקה פרופורציונלית של שליש - שני שליש של הגוף, תיתן אשליה של רזון. מעט הגבהה של עקב, מכנס בגזרה נכונה, חולצה באורך הנכון ביחס למימדי הגוף יגרמו לעין שתמצא מולנו, לקלוט אריזה נכונה.
אמנם לא נהפוך להיות רזות ודקיקות (ומי אמר שזה הנכון?), אבל הרושם שיווצר יהיה נאה.

כשאתן נכנסות לחנות בפעם הבאה, בדקו קודם כל אם הגוון של הבגד מתאים לעור הפנים שלכן ואל תסמכו על המוכרת בלבד. האמינו בעצמכן, אם זה לא נראה טוב בחנות, זה לא ייהפך ליותר טוב בבית. בדקו טוב את הגזרה. האם רואים את המותן? האם יש חלוקה בגוף? כשיש אותו הרוחב בכתפיים ובירכיים וחיתוך במותן, מתקבלת פרופורציה יפה.

קניה טובה!

הערת המערכת: יעוץ תדמית נעשה בפועל הן לנשים והן לגברים.

המאמר נכתב עבור אתר לנשים בלבד על הנושא הספציפי של יעוץ בצבע ובגד.
יועצי/יועצות התדמית מרחיבים את היעוץ שהם נותנים מתחום המראה החיצוני גם לכיוונים נוספים לפי הצורך: נימוסים ונוהג בחברה ובעסקים, שפת הגוף, פרזנטציה, תקשורת בין-תרבותית, שרות ועוד... היעוץ יכול להעשות הן באופן פרטי אחד על אחד והן בסדנאות קבוצתיות.

קורס דיגיטלי: תדמית בעסקים ובחברה | הכשרת יועצי תדמית

שלי שאלתיאל פייגין, יועצת תדמית.
 

bottom of page